Szybkość schładzania układu klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Morgoth
    L&K
    • 2010
    • 1116

    #26
    abstinent ale zanim mój silnik rozgrzeje się do 60* to ja już przejadę w upale kilka km. Gdy jadę sam to nie problem, otwieram szyby, schładzam nieco wnętrze i dopiero wtedy klima. Z dzieckiem nie mam jak jeździć z otwartymi szybami, więc od razu klima musi chłodzić. Człowiek przyzwyczaja się do dobrego, w Toyce klima działała sprawniej, do tego Toyka była czarna, a Skoda nie i powinna IMO szybciej się schładzać.
    Morgoth

    Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
    G.B.Show

    Komentarz

    • abstinent
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 4842
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #27
      Morgoth, ja wiem że to nie normalne, pisze kiedy włącza się u mnie
      Moja mała też się wkurza jak jest gorąco
      Muszę w końcu się zabrać za ten wentylator, przydało by się żeby ktoś napisał jak to ugryźć żebym pół samochodu nie rozebrał :diabelski_usmiech

      Komentarz

      • baca10
        RS
        • 2009
        • 6225

        #28
        A u mnie po okolo 1,5 minuty :szeroki_usmiech

        Komentarz

        • Morgoth
          L&K
          • 2010
          • 1116

          #29
          Zaczyna mnie zastanawiać w jaki sposób w ogóle działa klima w Octavii.

          Teoretycznie po włączeniu klimy, z nawiewów powinno natychmiast zacząć lecieć zimne powietrze, które pomału rozpoczyna schładzanie wnętrza. Schładzanie może troszkę potrwać, na to nie da się nic poradzić, z uwagi na wymianę całego powietrza w środku. Tyle teoria, potwierdzona praktyką w Avensisie. W Octavii po włączeniu klimy z nawiewów leci ... ciepłe powietrze, które pomału zaczyna się dopiero się ochładzać.

          Może tu leży pies pogrzebany z wkurzająco powolnych schładzaniem wnętrza Octy? A może mój problem polega na zbyt wysokich oczekiwaniach względem kompaktu Skody, będącego w końcu o klasę niżej od Toyki? :roll:
          Morgoth

          Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
          G.B.Show

          Komentarz

          • kowal 2002
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 5161

            #30
            Morgoth, u mnie po odpaleniu w ciągu kilku sekund czuć, że leci zimne powietrze ( jeszcze przed chwilą sprawdzałem, a temp na zewnątrz 36 st :shock: ). Oczywiście nie leci od razu lodowate, potrzeba trochę czasu na wychłodzenie wszystkich kanałów itd, ale po jakiś 60-90 sek powietrze na kratkach wylotowych jest już całkiem zimne. Inna sprawa, że wychłodzenie wnętrza auta stojącego dziś na słońcu ( a potem jadącego w koreczku ) zajęło dobre 15-20 minut...
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz

            • szczepcio
              Rider
              • 2009
              • 318

              #31
              u mnie jest tak (niezależnie czy silnik zimny czy ciepły): zaraz po włączeni klimatyzacji czuję że powietrze leci chłodne (po około 10 sekundach) i spokojnie w kilka minut schładza wnętrze, nawet przy temperaturach takich jak dzisiaj... więc może powinniście jechać z tym do serwisu bo to nie jest chyba normalna sytuacja :/
              restauracja Zajazd Ostoja --> www.zajazdostoja.pl
              wesela, przyjęcia, bankiety, prezentacje... miejsce gdzie gotowanie staje się pasją....

              Komentarz

              • Agamek12
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 9935
                • Ford

                #32
                Ja w swojej klimie manualnej w O1 potrzebuję dosłownie kilkunastu sekund, aby z nawiewów leciało chłodniejsze powietrze. Po około 2-3 minutach z nawiewów leci już około 6-7stC...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz

                • dylan80
                  Rider
                  • 2009
                  • 625

                  #33
                  u mnie po nabiciu klimy też po krótkim czasie leci zimne powietrze, ale czas, by wypełniło cały samohód i żeby sie komfortowo jechało to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.....
                  to w porządku? czy mam coś nie tak ?

                  Komentarz

                  • tryton
                    Elegance
                    • 2008
                    • 935

                    #34
                    U mnie w miarę przyzwoite warunki w aucie osiąga się po ok 5 min a pełny komfort nawet po 10 . Oczywiście są to czasy orientacyjne bo wszystko zależy od temp zew , nagrzania auta w środku i ustawieniu nawiewów ( ja nigdy nie daje pełnego nawiewu na nogi )

                    Komentarz

                    • Marx
                      Elegance
                      • 2009
                      • 865

                      #35
                      powiem szczerze ze czasow schladzania nie mierzylem, ale mam termometr w samochodzie i temperatura ktora na climatronicu ustawie jest mocno orientacyjna....
                      A juz zupelnie rozwala mnie gdy klimatyzacja wlacza sie mimo iz wystarczylby sam nawiew powietrza z zewnatrz. Na szczescie mam przycisk ECON Najchetniej soft do klimatyzacji napisalbym sobie sam...
                      No i niestety ja wyraznie czuje ze auto muli po wlaczeniu klimatyzacji. No coz, 1.6 na gazie po prostu slabuje

                      Komentarz

                      • Agamek12
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 9935
                        • Ford

                        #36
                        A mnie klima w obecnej O1 pozytywnie zaskakuje. O ile w starej O1 1.6i [AKL] (z dokładaną klimą DIAVIA) włączenie AC powodowało znaczące osłabnięcie osiągów i wzrost zużycia paliwa, o tyle oryginalna klima w O1 1.6i [BFQ] osłabia w sposób wyraźny moc tylko poniżej 2.000obr/min, a wzrost zużycia paliwa to nie więcej, niż 0,3-0,5l (wg MFA) - tak naprawdę włączaniem klimy często bawi się moja małżonka i jakoś nie czuję w osiągach auta kiedy działa, a kiedy nie...
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz

                        • maxpaynemm
                          RS
                          • 2008
                          • 1764
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                          #37
                          W mojej O2 z manualną klimą zaczyna chłodzić dosłownie po kilku- kilkunastu sekundach - czuć już chłodne powietrze.

                          Pozdrawiam
                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz

                          Pracuję...